ضرورت حرکت نظام مهندسی کشاورزی به سمت نقطه ایده‌ال

در دیدار شاهرخ رمضان‌نژاد با رئیس نظام مهندسی کشاورزی استان تهران مطرح شد
ضرورت حرکت نظام مهندسی کشاورزی به سمت نقطه ایده‌ال

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران دکتر شاهرخ رمضان‌نژاد، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی کشور در دیدار با مهندس علیرضا بزرگی، رئیس نظام مهندسی کشاورزی استان تهران و پرسنل این سازمان، با بیان این‌که برنامه‌های بسیاری برای پیگیری از طریق سازمان وجود دارد تا به نقطه ایده‌آل برسیم، اظهار داشت: باید شرایط را فراهم و با خلاقیت و نوآوری حرکت کنیم تا نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با محبوبیت بیش‌تری به کار خود ادامه دهد. معتقدم در دولت‌های یازدهم و دوازدهم فرصت‌های خوبی برای نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی برای پیشبرد اهداف ایجاد شد، ولی آن‌گونه که باید شاید از این فرصت‌ها استفاده نشد.
وی همچنین با اشاره به نقش گلخانه‌ها در افزایش بهره‌وری در تولید و صرفه‌جویی در مصرف آب اظهار داشت: توسعه گلخانه‌ها باید بیش‌تر در تهران اتفاق بیفتد. با توسعه گلخانه‌ها قطعاً می‌توان در راستای اشتغال‌زایی و بهره‌وری بهتر عمل کرد. باید کمک کرد پتانسیل‌ها شکوفا شود. در تهران باید به سمت کشاورزی‌ های تک حرکت کنیم تا برای کشاورزان فعالیت صرفه اقتصادی داشته باشد.
همچنین در این دیدار علیرضا بزرگی، رئیس نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران،با رویکرد افزایش بهره وری به بیان این‌که هدف اصلی نظام مهندسی کشاورزی تأمین امنیت غذایی است، اظهار داشت: در مراسم تجلیل از نمونه‌های بخش کشاورزی امسال از استان تهران 9 بهره‌بردار حضور داشتند که این مهم نشانگر نقش مهم استان تهران در تولید محصولات کشاورزی است و این رویداد مهم چند سال پیاپی است که تکرار می‌شود و امیدواریم ادامه داشته باشد. وقتی در استان تهران 9 تولیدکننده برتر داریم، یعنی مهندسان نمونه بسیاری نیز داریم و ضریب نفوذ دانش در بین کشاورزان استان مناسب است. بزرگی ادامه داد: معتقدم تولید در یک طرف و بازاریابی در طرف دیگر است و ما اکنون در بازاریابی و فرآیند بعد از تولید دچار مشکل هستیم و برای رفع این نقیصه باید با کمک مهندسان بخش کشاورزی تلاش کنیم. معتقدم نظام مهندسی پتانسیل مدیریت بازار را دارد و استان تهران می‌تواند پایلوت اجرای این طرح برای مدیریت بازار محصولات کشاورزی باشد.

825
12 دی 1397 - 0:00