اشتغال اعضا، اولویت نخست نظام مهندسی استان است

با شناسایی شاغلین و غیر شاغلین واقعی عضو نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران و تعداد اعضای جویای کار "کار بلد" و جویای کار "نیازمند آموزش"، برنامه ریزی مناسبی جهت ساماندهی آنان صورت گرفته است
اشتغال اعضا، اولویت نخست نظام مهندسی استان است

با شناسایی شاغلین و غیر شاغلین واقعی عضو نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران و تعداد اعضای جویای کار "کار بلد" و جویای کار "نیازمند آموزش"، برنامه ریزی مناسبی جهت ساماندهی آنان صورت گرفته است که در فاز اول، بحث اشتغال اعضای سازمان در شهرستان های استان مطرح شده است.

به گزارش خبرگزاری کشاورزی ایران(ایانا) به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران، معاون اشتغال این سازمان گفت: یکی از محورهای پیشرفت اقتصادی هر جامعه‌ای کشاورزی است و مهم ترین و بزرگ ترین ظرفیت شهرستان های استان تهران برای توسعه و ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی است.

فرشادی، اشتغال در بخش کشاورزی را یکی از دغدغه های دانش آموخنگان و خانواده های آنان دانست و اظهار کرد: به جای هزینه های بالا برای اشتغالزایی در بخش صنعت و پیامدهای آن می توان در بخش کشاورزی با حداقل هزینه و امکانات موجود اشتغالزایی کرد به شرط اینکه بسترهای آن فراهم باشد

وی با بیان اینکه دولت مسئول اشتغال است و ما وظیفه ساماندهی و اشتغال موثر در بخش کشاورزی را داریم و در پی توانمند سازی عملی برای دانش آموختگان سازمان هستیم که این امر نیازمند حمایت دولت و سایر نهاد های وابسته است، اضافه کرد: مراحل شناسایی شاغلین و غیر شاغلین واقعی عضو سازمان انجام شده و تعداد اعضای جویای کار "کار بلد" و جویای کار "نیازمند آموزش"، مشخص گردیده که با توجه به این بانک اطلاعاتی برنامه ریزی مناسبی جهت ساماندهی آنان صورت گرفته است و در فاز اول بحث اشتغال اعضای سازمان در شهرستان های استان مطرح است.

فرشادی اظهار کرد: با توجه به ظرفیت بالای شهرستان های استان در بخش کشاورزی، برنامه های مناسبی به منظور حفظ اشتغال موجود و توسعه بخش کشاورزی در این شهرستان ها در دست اجراست.

وی از به کارگیری نیروهای بومی و منطقه‌ای در سطح شهرستان ها خبر داد و گفت: باید استعدادها و نیروهای جویا و مشتاق کار در بخش های کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست شناسایی و بعد از آموزش عملی، حمایت شوند.

معاون اشتغال سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران ایجاد ظرفیت‌های شغلی جدید در رشته های زنبورداری، آبزی پروری، گلخانه، دامداری، مرغداری، توسعه باغات و مکانیزه کردن زمین های کشاورزی را زمینه ایجاد اشتغال پایدار در بخش کشاورزی شهرستان های استان عنوان کرد.

فرشادی ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی انجام شده و راهکارها و تدابیر اندیشیده شده اعضای سازمان، در آینده نزدیک می توانند شاهد توسعه اشتغال در بخش کشاورزی و ایجاد اشتغال پایدار در سطح شهرستان های استان تهران باشند.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست های سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران، بالا بردن سطح دانش فنی اعضای سازمان است و برای رسیدن به این هدف نیاز به حضور دانش آموختگان در واحد های تولیدی و انجام کارهای عملی است، افزود: در این راستا با رایزنی با مدیران دستگاه های اجرایی و نهادهای شهرستان ها، در پی کسب حمایت آنها در خصوص همکاری تولیدکنندگان در این زمینه هستیم.

1105
27 مرداد 1394 - 13:46