نظرات و پیشنهادات    قوانین    تفاهم نامه ها    جدول ظرفیت ها    تعرفه خدمات مهندسی    نمونه قراردادها    آرشیو    
 
بازگشت

توسعه فعالیت های تشکل های غیر اقتصادی

اجرای پروژه هایی نظیر واحدهای بزرگ و نمونه تولیدی کشور و عرضه خدمات و نهاده های مورد نیاز می تواند و باید به بخش خصوصی واگذار گردد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران، شنبه 13 اسفند 1390 سازمان استان میزبان نمایندگان موسسه توسعه روستایی کانون جهادگران بود. کانون جهادگران که تشکلی غیراقتصادی و غیرانتفاعی بود، سال گذشته برای گسترش فعالیت های خود شرکتی را با نام شرکت همیاران سازندگی توسعه (هست) برای حضور در فعالیت های اقتصادی ایجاد کرد که بصورت تعاونی (سهامی عام) و منطبق بر تعاریف قانونی برای جلب سرمایه ها اقدام نماید.

 

در این جلسه که رییس سازمان استان خود میزبانی آن را برعهده داشت، مهندس کبیری نماینده موسسه توسعه روستایی کانون جهادگران حوزه فعالیت های این شرکت را کشاورزی، صنعتی، ساختمانی، بازرگانی و آموزشی برشمردند و آمادگی این شرکت را برای همکاری با سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی اعلام نمودند.

 

مهندس شاهرخ رمضان نژاد رییس سازمان استان، ضمن استقبال از این موضوع، پیشنهاد نمودند که انجام پروژه هایی نظیر واحدهای بزرگ و نمونه تولیدی کشور مانند شرکت (هست) که در طول سالیان گذشته ایجاد شده اند بتوانند در زمینه عرضه خدمات و نهاده های مورد نیاز بخش نقش پررنگ تری را ایفا نمایند و این مهم می تواند و باید به صورت علمی و ساخت یافته صورت پذیرد که این مهم می تواند مورد بررسی و پیگیری این شرکت ها قرارگیرد. وی در ادامه به آمادگی سازمان به عنوان نهاد مورد اعتماد هر دو بخش خصوصی و دولتی برای ایجاد یک ارتباط پویا بین آن ها اشاره کرد که از حمایت و نظارت قانونگذار نیز برخوردار است. در صورت اجرای  این مهم تعاونی های فراگیر و تعاونی های سهامی عام می توانند در کنار قابلیت های نظام مهندسی، بعنوان شالوده اجرایی، برای تحقق اهداف و سیاست های مورد نظر فعال شوند.


   
 
     
نام و نام خانوادگی  
پست الکترونیک       
پیغام"
   
   
   
 
 
پیاده سازی و اجرا توسط گروه گرافیکی ارشک